
I, Robot. Will Smith og roboter. Foto/Copyright: Fox Film.
|
Fox konverterer I, Robot til 3D
Twentieth Century Fox Home Entertainment går «rett på Blu-ray 3D» (BD3D) med flere filmer fremover.
Den første som konverteres er I, Robot, skriver Home Media Magazine.
Twentieth Century Fox Home Entertainment opplyser at science fiction-filmen med Will Smith blir den første i en rekke av storfilmer som studioet vil lansere som BD3D fremover.
Annonseringen skjedde under fagmessen NAB i Las Vegas 16. april.
I, Robot ble Oscarnominert for beste effekter og tjente inn hele 350 millioner dollar på kino.
Ifølge Twentieth Century Fox Home Entertainment har de innledet et samarbeid med JVC Kenwood, som har utviklet en prosess som gjør det mulig å konvertere «gammel» 2D-innhold til 3D for en tredjedel av tidligere snittpris per minutt. Disse forbedringene har overgått studioets mest optimistiske forventninger, sier Danny Kaye hos 20th Century Fox Home Entertainment i en uttalelse.
– Vi ser frem til å levere filmer som den allerede forbløffende I, Robot hjem til folk i 3D, la han til.
I Norge ble filmen utgitt av SF Norge 01.12.2004 både som en 1-disc og som en 2-disc DVD. Sistnevnte er utgått, mens førstnevnte fortsatt er i salg. BD-utgaven kom 11.06.2008, ifølge PROFFilm her på RELEASE.no.
Tidligere 2D til 3D-konverteringer de siste årene har skjedd som følge av et ønske om kinorelanseringer, deretter som BD3D-utgivelser. Det ferskeste eksemplene på dette er Star Wars: Episode 1 – The Phantom Menace og Titanic. Her er det annonsert en BD3D-utgave av sistnevnte.
I, Robot-konverteringen er unik i så henseende, siden den skjer med tanke på en «rett på Blu-ray 3D»-utgivelse.
Det er ikke opplyst noe om utgivelsesdato for den nye BD3D-utgaven av I, Robot for verken for det amerikanske eller europeiske markedet, men vi regner med den kommer ila. høsten 2012.
John Berge / 17.04.2012
Sist oppdatert: 09.05.2012 kl. 18.42
Del på Facebook:
|
|
|